Her Gün Kendine Hatırlatman Gereken 7 Cümle

Kişinin en yakın arkadaşı da hayatında sahip olduğu en önemli insan da kendisidir. Bu yüzden gün içinde kendine neler söylediğin veya nasıl davrandığın çok önemli.

Çoğu zaman yanlış bir şey yaptıktan sonra kendimizi yargılar ve suçlu hissederiz. Bunun sonucunda da sürekli olarak kendimizi dibe çekeriz. Peki, kendine olumlu şeyler söylemenin hayatında ne gibi büyük farklar yaratacağını düşünüyorsun? Bunu test etmen için işte, insanın kendine söyleyebileceği güzel sözler:

1. Hayallerime İnanıyorum

Kendine ve sahip olduğun yeteneklere güven. Her şeyin mümkün olabileceğine ve istediğin her şeyi elde edebileceğine inan. Kendine, hayallerine inandığını söylemek kendine olan güvenini arttırmana yardımcı olur. İnsanların senden söküp alamayacağı tek şey, seni başarıya götürecek yeteneklerine ve istediğin hayatı elde edebileceğine olan inancın. Kendine güven ve hayallerine gerçekten inanmaya başlayınca hayallerini başarmaya başlayacağına da inan.

2. Her Gün Elimden Gelenin En İyisini Yapıyorum

Bugün ister büyük ister küçük şeyler başarmış ol, her gün istediğin hayatı elde etmek için elinden gelenin en iyisini yapıyorsun. Başarıya tek gecede değil, adım adım ulaşılır. Elinden gelenin en iyisini yaptığını ve yaptığın hatalardan ders çıkardığını her gün kendine hatırlat. Bugün kötü bir gün geçirmiş bile olsan çaba gösterdiğin için kendini takdir et ve her gün ilerleme kaydetmeye çalış.

3. Kendimi Olduğum Gibi Seviyorum

Aynaya bir sonraki bakışında birkaç saniyeni ayır, gözlerinin içine bak ve “seni seviyorum” de. Sahip olduğun bütün kusurlarını sevdiğini söyle çünkü seni sen yapan şeylerin arasında onlar da var. Eğer kendini sevmezsen, başka insanları da sevmen mümkün olmaz. Olduğun kişiyi kabullendiğinde ve sevdiğinde kalbini başka insanlara açmak ve onların sevgisini ve takdirini kazanmak için hazır olursun. Her şeyin başladığı nokta sensin. Her gün kendini olduğun gibi kabul etmeli ve sevmelisin.

4. Kendi Mutluluğumdan Sorumluyum

Kimse seni daha olumlu veya memnun bir insana dönüştüremez. Kendi mutluluğundan sadece kendin sorumlusun. Eğer mutluluğu kendin dışında yerlerde aramaya başlarsan elde edebileceğin tek şey hayal kırıklığı olur. Her zaman aradığın sevginin, mutluluğun ve huzurun kendi içinde olduğunu fark et. Kendi duygularından sorumlu ol ve bu sorumluluğunu her gün al.

5. Kendi Hayatımın Sorumluluğunu Kabul Ediyorum

Kendi mutluluğundan sorumlu olmak gibi, yaptığın şeylerin sorumluluklarını da kabul etmen gerekiyor. İçinde bulunduğun durumdan, hayatından veya etrafındaki insanlardan şikayet etmeye başlarsan sadece kendine zarar verirsin. Kimse yaşadığın hayattan sorumlu değil çünkü bunu yaptığın seçimlerle kendin yarattın. Kendin, düşüncelerin ve günlük kararların hayatının her bir gününü şekillendiriyor.

6. En İyisi Henüz Daha Gerçekleşmedi

Kendi motivasyonun için bu cümle çok önemli. Bugün beklediğin gibi gitmemiş bile olsa yarının çok daha iyi bir gün olacağına inan. Bir sonraki günün sana birçok fırsat sunacağına inan. Bunu yaparak kendi hayatına birçok olumlu şey çekmeye başlayacaksın.

7. Her Günüm İçin Minnettarım 

Her günün için minnettar ol. Gerçekleşmiş şeyleri değiştirme gücün yok ama bunlara karşı olan tutumunu değiştirebilirsin. Gün içinde yaşadığın her güzel şey için minnettar ol. Aynı zamanda gününün kendisi için de minnettar olmalısın çünkü her gün sağlıklı ve canlı bir şekilde uyanıp, yapmaktan hoşlandığın şeyleri yapabiliyorsun.

Son Söz

İnsanın hayatı düşündüklerinin yansımasıdır. Bu yüzden en zor zamanlarında bile olumlu bir tutum takınmayı başarabilirsen kısa bir süre sonra her şeyin giderek yoluna girdiğini göreceksin. Yukarıda seninle paylaştığım cümleleri bir yere not al ve ne zaman zor bir zaman geçirsen, bunlardan bazılarını kendine hatırlat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir